Imádság Szentlászlón

Imádság Szentlászlón

Mennyei Édesatyánk, hálát adunk Neked a napi igéért, amelyet elénk adsz. Köszönjük az egybegyülekezés ajándékát. Hálát adunk azért, hogy nemcsak testben, hanem lélekben is együtt lehetünk, és mindazok is velünk vannak, akik akadályoztatásuk miatt csak gondolatban lehetnek jelen ezen a Szentlászlón megrendezett Református Fórumon. Szeretettel gondolunk rájuk, tudva, hogy ők is velünk együtt hordozzák e gyülekezet és egyház közösségét.

Hálát adunk Neked, Urunk, ezért az alkalomért, amelyet kegyelmedből megadtál nekünk, és azért, hogy alázatos szívvel járulhatunk Eléd, megvallva bűneinket. Megvalljuk, hogy az elmúlt időszakban is sokszor megszegtük parancsolataidat. Most azonban, amikor a Te színed előtt állunk, Krisztus evangéliumát hirdetjük. Szentlelked erejére és segítségére támaszkodva valljuk, hogy Megváltónk él, és ez a Megváltó Te vagy, a Krisztusban.

Ezért hívtál most össze bennünket, és mi itt vagyunk: bűnvalló imádságunkat mondjuk, és Hozzád fohászkodunk. Kérünk, áldj meg bennünket a jövőben is: cselekedeteinkben, gondolatainkban, olvasmányainkban, mindabban, amit hallunk és olvasunk, még akkor is, ha nem jó hírek érnek el bennünket. Add, hogy mindenben felismerjük áldásodat és gondviselésedet. Így legyen a mi lelkünk boldog abban a bizonyosságban, hogy Krisztusunk van, Megváltónk van. Kérünk Téged, áldd meg ezt a mostani alkalmat is: a kicsinyeket és a nagyokat, a jelenlévőket és a távollevőket egyaránt. Alázatos szívvel, meghajtott fővel imádkozunk Hozzád. Ámen.