„Törekedjetek rá, hogy a béke kötelékével fenntartsátok a Lélek egységét. Egy a Test és egy a Lélek, mint ahogy hivatástok is egy reményre szól. Egy az Úr, egy a hit, egy a keresztség. Egy az Isten, mindnyájunk Atyja, aki mindennek fölötte áll, mindent áthat és mindenben benne van.“ (Ef. 4:3-6)
A hódmezővásárhelyi Hódmezővásárhely–Ótemplomi Református Egyházközség fenntartásában működő Bethlen Gábor Református Gimnázium diákjai és kísérő tanárai látogatták meg ma reggel a Hercegszöllősi Református Egyházközség templomát, az 1576. évi hercegszöllősi zsinat történelmi helyszínét. A találkozás a gyülekezet, valamint a Horvátországi Magyar Református Keresztyén Egyház – a volt jugoszláviai Református Keresztyén Egyház horvátországi jogutódja – tagjai számára egyaránt nagy örömöt jelentett.
A történelmünkkel és vidékünkkel való ismerkedés testvéri alkalma délután Kopácson folytatódik, ahol az Összetartozás Napja alkalmából tartandó egyházi megemlékezésen vendégeink részvételével egyházunk közössége emlékezik meg a múlt század húszas éveinek fájdalmas történelmi fordulatairól és azok következményeiről. Az alkalom egyúttal bizonyságtétel is a megmaradásról, a jelenlétről és a XXI. század jövőjébe vetett reménységről, Istenbe vetett hittel.
A megemlékezésen jelen lesznek a Dráván túli területek gondnokai és lelkipásztorai is, miközben magyarországi vendégeinket szeretettel köszöntjük. Az alkalmat agapé és istentiszteleti közösség zárja, a helyi gyülekezet vendégszeretetében.


