Imádság igehirdetés után Szentlászlón

Imádság igehirdetés után Szentlászlón

Isten áldja meg együttlétünket a továbbiakban is. Ámen.

Mennyei Édesatyánk, hálát adunk Neked vigasztalásodért és bátorításodért. Köszönjük, hogy szembesítesz bennünket hitünk kérdéseivel: a gyülekezetben, a családban, személyes életünkben, az egyház életében és a felekezetek közötti kapcsolatokban egyaránt. Kérünk, adj nekünk erőt, belátást, tudást és bölcs gondolkodást, hogy ezekről a kérdésekről valóban érdemben, őszintén és tisztán tudjunk beszélni.

Áldj meg bennünket a most következő előadások, beszámolók, a közös éneklés és az imádság idején is. Kérünk, hogy rajtunk keresztül, az itt elhangzó üzenetek által áldásoddal kísérd mindennapjainkat: otthonainkban, szeretteink körében, családjainkban, faluközösségeinkben, valamint mindazok életében is, akik most nem lehetnek velünk.

Kérünk, áldd meg az elesetteket és a gyengéket, vigasztald a gyászolókat és a szomorkodókat, gyógyítsd a betegeket. Valljuk, hogy mindannyian fontosak vagyunk egymás számára, és számíthatunk közösségünkre – ezt most megerősítjük magunkban és egymás előtt is.

Adj nekünk közös örömöt, amelyben együtt tudunk részesülni, és adj vigasztalást, amelyben egymást is erősíthetjük és bátoríthatjuk.

A Te Szentlelked által, most és mindörökké. Ámen.